Porady dotyczące jazdy samochodem wyścigowym: kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do jazdy na torze

Wyścigi samochodowe to ekscytujące doświadczenie. Jest to również dość przerażające. Chyba że jesteś profesjonalnym kierowcą samochodu wyścigowego, to może być dość przerażające coraz za kierownicą jednego z tych maszyn wysokiej wydajności. W rzeczywistości wielu kierowców, którzy po raz pierwszy biorą udział w wyścigach na torze, uważa, że całe doświadczenie jest bardziej przerażające, niż sobie wyobrażali. Na szczęście, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wskazówkom, nie musi tak być. Przygotowanie się do pierwszego razu na torze nie powinno być tak nerwowe, jak to się obecnie wydaje. Z pomocą tych prostych wskazówek jazdy samochodem wyścigowym, można przygotować się do pierwszego razu na torze w krótkim czasie.

Badanie toru z wyprzedzeniem

Może to zabrzmieć oczywisto, ale jest to ważne. Chcesz znać układ toru i sekcje, po których będziesz jeździł. Chcesz wiedzieć, jaki rodzaj powierzchni ma tor. Chcesz wiedzieć, co inni kierowcy znaleźli jako najlepsze linie na torze. Możesz zbadać te informacje online lub oglądając filmy z dni toru, jeśli są dostępne. Będziesz również chciał wiedzieć o prognozie pogody na dzień swojego dnia na torze. Jeśli pada deszcz, warunki na torze będą inne niż kiedy jest sucho. Będziesz musiał odpowiednio dostosować swoją linię wyścigową. Znajomość układu toru pomoże ci przygotować się do doświadczenia wyścigów na torze. Będziesz wiedzieć, czego się spodziewać w tym dniu. Możesz sobie wyobrazić, jak to będzie jeździć na torze. Będziesz wiedział jakie znaczniki hamowania szukać i możesz przewidzieć potrzebę skrętu.

Zacznij powoli, potem stopniowo przyspieszaj

Kiedy po raz pierwszy wsiądziesz do swojego samochodu wyścigowego, upewnij się, że zaczynasz powoli. Chcesz stopniowo zwiększać swoją prędkość. Nie chcesz być zbyt podekscytowany i zacząć jeździć z prędkością, która jest zbyt szybka zbyt szybko. Zacznij z prędkością, która jest stosunkowo wolna, ale z prędkością, z którą czujesz się komfortowo. Jeśli czujesz się nieswojo z daną prędkością, zawsze możesz przyspieszyć i jechać nieco szybciej. Zacznij od prędkości, przy której możesz skupić się na swojej technice i wyrobić sobie dobre nawyki, nie będąc przy tym zbyt nerwowym lub niespokojnym. Zacznij od prędkości, przy której możesz skupić się na swojej jeździe i nie być przytłoczonym ekscytacją i zdenerwowaniem.