Mecz West Brom kontra Watford zakończony wynikiem 2-2

W ostatnim starciu rozegranym na The Hawthorns drużyny West Brom i Watford podzieliły się punktami, remisując 2-2 w meczu 40. kolejki Championship. Mimo że wynik na przerwę wskazywał na brak bramek, druga połowa okazała się pełna emocji i goli. Spotkanie odbyło się 7 dni temu, 1 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00.

Mecz West Brom - Watford zakończony remisem 2:2 na The Hawthorns

W sobotnie popołudnie na stadionie The Hawthorns doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy drużynami West Brom i Watford. Mecz zakończył się remisem 2:2, a emocje sięgały zenitu w drugiej połowie.

Początek spotkania nie przyniósł bramek, jednak obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. West Brom próbowało kontrolować środek boiska, a Watford groziło szybkimi kontratakami. Pierwsza połowa nie przyniosła zmiany wyniku i obie drużyny schodziły na przerwę z remisem 0:0.

Druga połowa okazała się znacznie bardziej widowiskowa. W 51. minucie to goście wyszli na prowadzenie po strzale E. Kayembe, który pokonał bramkarza West Brom. Mecz nabrał tempa, a emocje rosły wśród kibiców.

W 66. minucie Watford podwyższyło prowadzenie po trafieniu M. Rajovicia, który wykończył piękną akcję J. Lewisa. West Brom nie poddało się i zaczęło naciskać na rywali. Efektem tego było trafienie B. Thomasa-Asante w 70. minucie, zmniejszając wynik na 1:2.

Ostatnie minuty meczu były niezwykle emocjonujące. W doliczonym czasie gry (90. minuta) to West Brom zdobyło bramkę na wagę remisu. D. Furlong popisał się skutecznym strzałem, a asystę zanotował G. Diangana, który wyrównał na 2:2.

Po końcowym gwizdku sędziego Gavin Warda, obie drużyny musiały zadowolić się punktem za remis. Atmosfera na The Hawthorns była gorąca, a kibice mieli okazję zobaczyć wyrównane widowisko.

Warto również wspomnieć o żółtych kartkach, które zostały pokazane podczas meczu. Emmanuel Dennis z Watford został ukarany w 30. minucie. Na razie nie odnotowano kartek dla gospodarzy. Czerwone kartki nie zostały wywieszone przez sędziego.

Następne mecze obu drużyn zapowiadają się interesująco. West Brom zmierzy się kolejno z Rotherham, Sunderland oraz Leicester. Natomiast Watford czekają spotkania z Ipswich, Southampton i Hull City. Fani piłki nożnej mogą spodziewać się kolejnych emocjonujących pojedynków w ramach Championship.