Dnia 2023-10-21 14:00 na stadionie Vicarage Road miał miejsce mecz między Watford i Sheffield Wednesday zakończony wynikiem 1-0

W meczu 12. kolejki Championship drużyna Watford podejmowała Sheffield Wednesday na stadionie Vicarage Road. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 1-0. Nie było dogrywki ani rzutów karnych. Wynik na przerwę był remisowy, 0-0. Sędzią spotkania był Dean Whitestone z Anglii.

Opis meczu:

W ramach 12. kolejki Championship doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Watford i Sheffield Wednesday na stadionie Vicarage Road. Obie ekipy zaprezentowały się w dobrej formie, jednak to gospodarze zdołali sięgnąć po zwycięstwo, które z pewnością zapadnie w pamięć kibicom obu drużyn.

Ciasna walka i bramki w końcówce

Mecz rozpoczął się od intensywnej rywalizacji, a obie ekipy stawiały twarde warunki przeciwnikom. Pierwsza połowa nie przyniosła nam jednak żadnych bramek, choć gracze obu drużyn próbowali swoich sił, nie potrafili pokonać bramkarzy. Bramka zdecydowanie była najbardziej poszukiwanym skarbem na tym meczu.

Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszej. Oba zespoły wciąż walczyły o kontrolę na boisku, tworząc okazje strzeleckie, ale skuteczność piłkarzy nadal pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero w 82. minucie emocje sięgnęły zenitu, gdy to Y. Asprilla z Watford zdobył bramkę otwierającą wynik spotkania. Asystę przy tym trafieniu zanotował I. Koné, który precyzyjnie podał do swojego kolegi, umożliwiając mu skuteczne wykończenie akcji.

Kartki dla zawodników

W trakcie spotkania sędzia Dean Whitestone ukarał zawodników z obu drużyn za niektóre faule. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali Ryan Porteous w 45. minucie oraz Jamal Lewis w 50. minucie. Natomiast w zespole Sheffield Wednesday żółtą kartkę zobaczył Jeff Hendrick w 68. minucie.

Zwycięstwo Watford na Vicarage Road

Mecz zakończył się więc wygraną gospodarzy z Watford, którzy dzięki zdobyciu bramki w końcówce spotkania mogą cieszyć się z trzech punktów. Ta wygrana na własnym stadionie na pewno umocni morale drużyny i dodatkowo zmotywuje zawodników do dalszej walki w kolejnych spotkaniach. Watford już teraz może planować kolejne mecze, w których zmierzy się z zespołami Swansea, Millwall oraz Huddersfield.

W przyszłych spotkaniach Sheffield Wednesday będzie miało szansę na odrobienie strat. Ich najbliżsi rywale to drużyny Plymouth, Rotherham oraz Bristol City. Warto zwrócić uwagę na to, jak ta drużyna pozbiera się po tej porażce i czy zdoła odrobić straty w kolejnych meczach. Czekamy z niecierpliwością na te emocjonujące starcia w Championship.